Пчелка маркет

 

Як правильно виконати сервіровку столу і приймати за ним гостей ? Не дуже багато можуть відповісти на дане питання. Спробуємо розібратися.

 

Стіл та стільці

Стіл обов'язково повинен бути накритий скатертиною, кінці якої опускаються по краях на 25-30 см, прикриваючи ніжки. Навколо столу розставляються стільці. Стільці повинні стояти один від одного на відстані не менше 50 см для комфортного розташування гостей.

 

Посуд і прилади

Перед тим, як сервірувати стіл, весь посуд натирають сухим лляним рушником для додання блиску. Розставляючи посуд на столі, тримають його за допомогою серветок, щоб не залишити плям від пальців. Особливо це стосується столових приладів - ножів, ложок, виделок. Келихи на ніжках тримають при розстановці виключно за ніжки, щоб також не залишити плям.

 

Для кожного, хто присутній за столом ставлять тарілку для закусок, поруч з якою або на яку кладуть тканинну серветку. Зліва від тарілки кладуть ложки і виделки, ножі розташовують праворуч. При цьому ріжуча сторона ножів дивиться в бік тарілки. Всі столові прилади і посуд повинні бути одного стилю. Всі прилади розташовують в порядку їх використання. Найдальшою від тарілки повинна бути виделка для закусок, потім виделка для гарячих страв і, найближче до тарілки, розташовується виделка для десертів. Не слід, щоб уникнути плутанини, використовувати в одному комплекті більше 3 - х видів виделок і ножів.

 

Відстань від тарілки і приладів до краю столу має бути близько двох см. Прилади повинні стояти один від одного на відстані близько 1 см.   З лівого боку від закусочної тарілки ставлять тарілку для хліба (пиріжкову) на видаленні 10-15 см. Позаду закусочної тарілки ставлять келихи. Вид і розташування келихів повинні відповідати запропонованим напоям. Обов'язково виставляються на стіл в спеціальному посуді сіль, перець і оцет. У кількох місцях виставляються в спеціальних підставках паперові серветки. Ставити на стіл квіти чи ні - питання риторичне. Треба врахувати головну вимогу: квіти не повинні бути високими, щоб не закривати осіб, які сидять за столом.

 

Перед самим початком обіду на столі розміщують алкоголь. Ставити міцні спиртні напої в їх фабричній тарі - ознака поганого тону. Вони повинні бути перелиті в штофи, графіни, лафітнікі. Вина відкорковуються заздалегідь, щоб дати їм «подихати». Тільки шампанське відкорковується безпосередньо перед розливом. Перед їжею пропонують гостям аперитив, потім переходять до міцних напоїв і білих сухих вин, а в кінці - до червоних солодких.

 

Подача страв на стіл відбувається в певному порядку. На початку обіду йдуть холодні закуски. Після них йдуть гарячі. Після цього переходять до гарячих перших і других страв. При цьому першими подають страви з риби, а потім з птиці і м'яса.

Соуси подаються в соусниках. Якщо в соуснику відсутній носик, то тоді в ньому повинна перебувати ложка для розливання. Важливий момент - соус застосовують тільки для основного блюда, а не для гарніру!

 

Салати подають на стіл або в великих салатницях з ложкою для їх накладання, або в маленьких чашах для кожного гостя індивідуально.

 

Першою за накритий стіл сідає господиня, потім жінки. Чоловіки при цьому допомагають їм сісти, відсуваючи і підсовуючи стільці.

 

Смачного!