Пчелка маркет

 

Існує просте правило, що допомагає підтримувати будинок в порядку: чим менше мотлоху, тим менше часу потрібно на прибирання. А щоб виявити цей самий мотлох, скористайся однієї з представлених нижче методик:

 

Японський метод
Починаючи прибирання, роздягли всі речі на «потрібні», «потрібні, але не терміново» і «непотрібні». У першу категорію потрапляють ті предмети, якими ти користуєшся хоча б раз на місяць, у другу відправляються ті, які стають актуальними час від часу (наприклад вудки, ковзани і т.д.), а в третю - все, до чого ти не доторкалася більше року. «Потрібні» речі розклади по місцях, «потрібні, але не терміново» заховай на антресолі або подалі в комору, а від речей з третьої категорії необхідно позбутися.


Метод 4T
Назва цього методу походить від англійських слів treasure (скарб), tool (інструмент), toy (іграшка) і trash (сміття). Все, що не відноситься до перших трьом категоріям, автоматично потрапляє у четверту - а звалищ, само собою, не місце в твоєму домі.


Метод Буги в 27 кидків
Цей спосіб придумала засновниця системи fly lady (літаючі домогосподарки) Марла Сіллі: щодня вона проходить по будинку з пакетом для сміття, збираючи в нього непотрібні речі. Її мета - зібрати в пакет 27 предметів. Якщо робити це регулярно (і найкраще під музику!), То шлях до порядку з кожним разом буде ставати все коротше.


Карантин
Не можеш відразу визначитися: потрібні тобі ці речі чи ні? Зроби для них тимчасове сховище. Постав у коридорі коробку з написом «карантин» і складовій туди всі предмети, які викинути шкода, а куди подіти, поки не ясно.


Кожні два тижні (можеш встановити свій термін) переглядати вміст коробки. Якщо за цей час зрозумієш точно, що річ тобі потрібна, то знайди для неї постійне місце. А якщо цього не сталося - прийшла пора їй змінити власника або, як це не сумно, відправитися на звалище.


Папка «Це справа буде мене переслідувати» та інші
Якщо робочий стіл заполонили листи, квитанції, документи, потрібні й непотрібні папери, а будь-яка спроба розсортувати їх створює ще більшу плутанину, то тобі допоможе метод Джудіт Колберг. Автор посібника «Подолання хронічної неорганізованості» пропонує сортувати речі за допомогою «техніки бурмотіння». Наступного разу, перебираючи папери, прислухайся до себе: «Хіба я ще не відповіла на цей лист?» Або «Це справа буде мене переслідувати!», «Треба оплатити, інакше загрожує штраф» і т.д. Запиши ці фрази, а потім використовуй їх для назви папок. Орієнтуватися в паперах стане набагато простіше!


Податок на надмірність
Для того щоб зменшити кількість речей у будинку, встанови «податок на надмірність». Наприклад, на кожну прихожу річ в будинку дві повинні піти. Зручніше дотримуватися цього принципу в рамках кожної категорії - «книги», «іграшки», «посуд» і т.д.