Пчелка маркет

 

Цвіль може з'явитися в будь-якому будинку і стати збудником різних захворювань, алергії, наприклад. Тому виявлення і видалення цвілі дуже важливо для того, щоб зробити будинок безпечним і придатним для проживання.

 

Шкода цвілі

Цвілеві грибки пригнічують імунну систему, викликають різні алергічні реакції - кашель, нежить, відчуття нестачі повітря. Іноді складні, важко діагностуються, хронічні хвороби, успішно виліковуються, коли людина змінює житло і поселяється в сухий квартирі без цвілі.

 

Крім того, сірі або чорні плями, брудний наліт псує зовнішній вигляд речей.

 

Причини появи цвілі

Щоб раз і назавжди позбутися від цвілі в будинку, перш за все необхідно визначити причини її появи. Мікроскопічні спори присутні всюди, у повітрі, воді, і тільки-но вони потрапляють у сприятливе середовище, відразу ж починають розростатися. Найбільш частими причинами появи цвілі є висока вологість і недолік вентиляції. Цвіль є найпростішим грибком, а він, у свою чергу, любить вологість і приміщення з поганою вентиляцією. Сирі будинки, квартири на першому поверсі, нерозумне використання зволожувачів, розведення великої кількості тропічних кімнатних рослин в маленькій кімнаті - все це може стати причиною появи цвілі.

 

Серед сучасних будівельних та оздоблювальних матеріалів практично не знайти таких, які не схильні до впливу цвілі. Вона часто з'являється у ванних кімнатах, туалетах, на фільтрах кондиціонерів. Може також бути виявлена ​​в пральній машині або в холодильнику, на книгах, шпалерах і просто на стінах. Позбутися від цвілі буває дуже важко.

 

Першою ознакою цвілі є специфічний запах, сирої і гострий. Потім можна помітити плями сірого, чорного або білуватого кольору.

 

Якщо в будинок з'явилася цвіль, то перш ніж почати позбуватися від неї, обов'язково спочатку вирішити проблему підвищеної вологості і поганого провітрювання, інакше вона буде з'являтися знову і знову.

 

Проблема позбавлення від цвілі вирішується в комплексі. Недостатньо просто відмити і відшкребти нарости грибка, потрібно обов'язково створити такий мікроклімат у будинку, при якому нова цвіль чи не з'явиться нікогда. Ось основні напрямки роботи по знищенню цвілі в будинку:

  • Очистити механічно стіни, підлога, стеля від цвілі
  • Обробити всі поверхні засобом, що знищує пліснявий грибок
  • Викинути всі речі, глибоко пошкоджені цвіллю і стали непридатними
  • Влаштувати постійну хорошу вентиляцію в приміщенні, щоб повітря не застоювався
  • Знизити вологість у приміщенні. Виявити і усунути всі джерела підвищеної вологості.

 

Засоби для видалення цвілі

Якщо проблема вже виникла, вивести цвіль їх можна за допомогою спеціальних антисептичних засобів, які у великих кількостях присутні на полицях магазинів будматеріалів. Важливо пам'ятати, що будь-яка хімічна засіб для видалення цвілі, яким би воно не було, це отрута. Тому працювати з такими засобами потрібно дуже обережно. Перед початком бажано уважно вивчити інструкцію з використання.

 

Важливо також розуміти, що пористі матеріали, шпалери, м'які меблі іноді настільки уражаються цвіллю в глибину, що очистити їх практично неможливо і доводиться викидати.

 

Антисептична грунтовка

Найкраще перевірений засіб для позбавлення від цвілі - це спеціальна антисептична грунтовка, яку можна легко знайти в магазинах будматеріалів. Така грунтовка виконує дві функції: допомагає позбутися від цвілі і захищає від її появи в подальшому.

 

Антисептичну грунтовку дуже просто використовувати, зазвичай вона не потребує додавання води. Якщо грунтовка нерозбавлена, дотримуйтеся інструкції, щоб отримати потрібний склад для боротьби з цвіллю.

 

Перш ніж почати наносити ґрунтовку, поверхню потрібно очистити. Якщо грибок проник глибоко в обштукатурену стіну, дуже важливо очистити всі до чистого шару, може бути навіть дійти до бетонної плити або цегли. Наносити грунтовку потрібно на суху поверхню і рівномірно звичайної малярської пензлем. Коли грунтовка висохне, можна наносити фарбу або клеїти шпалери.

 

Відбілювач знищує цвіль

Домашні засоби теж можуть допомогти в боротьбі з цвіллю. Вони не настільки ефективні, як спеціальна грунтовка, але, в той же час менш токсичні.
За допомогою звичайного відбілювача можна позбутися практично всіх видів цвілі в будинку. Активною речовиною в ньому є гіпохлорит натрію. Він вбиває і цвіль, і її суперечки. Відбілювачем можна очищати плитку у ванній, скла, стать, але багато речей знебарвлюються і псуються під впливом відбілювача.

 

Крім того, відбілювач виділяє різкі і токсичні пари і роз'їдає шкіру рук. Перш ніж приступити до видалення цвілі відбілювачем, обов'язково слід переконатися, що приміщення добре провітрюється. Також потрібно надіти гумові рукавички для захисту рук. Поверхня обробляють сумішшю з 1 частини відбілювача з 10 частинами води.

 

Оцет проти цвілі

Звичайний столовий оцет є слабкою кислотою і здатний знищувати багато поширених різновиди цвілі. Він має запах, але не виділяє таких небезпечних випарів, як відбілювач. Щоб позбутися від цвілі оцет наносять на запліснявілі поверхні за допомогою розпилювача або протирають змоченою ганчіркою. Зазвичай через годину промивають водою і провітрюють приміщення. Для профілактики появи цвілі оцет розпорошують щотижня на проблемну область.

 

Перекис водню вбиває цвіль

Перекис водню теж підходить для боротьби з цвіллю, так як це антибактеріальну, а також протигрибковий засіб. 3% розчин перекису можна купити в будь-якій аптеці, вона не токсична і не виділяє їдкого запаху. Перекис водню ефективно видаляє цвіль на багатьох матеріалах, але теж має відбілюючим ефектом, тому застосовувати слід з обережністю на тканинах і забарвлених поверхнях.