Пчелка маркет

 

Що робити, якщо улюблені гардини з тюлю пожовкли? Синтетичні тканини з часом жовтіють на сонці, а наші гардини все літо закривали вікно. Крім того, білі гардини можуть посіріти від тютюнового диму або від забрудненого повітря на кухні.

 

Тоді для вас 5 простих порад для прання, після якої ваші пожовклі гардини придбають кипенно-білосніжний вигляд:

1. Обов'язково перед пранням ретельно витрушуємо гардини, щоб весь пил і бруд, яка на них їсти не вбралася в тканину при замочуванні.

 

2. Сильно забруднені гардини замочуємо на 5-6 годин в гарячій воді з концентрованим розчином солі: 4 столові ложки солі на 5 літрів води.

 

3. Стираємо тюль на делікатному режимі в пральній машині. Для додаткового відбілювання додаємо при пранні в пральну машину кисневий відбілювач БОС. Це ефективний і економний за ціною відбілювач без хлору, який гідно відпере білі гардини.

 

4. Для того, щоб тюль після прання не придбала важко розгладжувані заломи, краще прати її служив гардину в кілька разів до розміру невеликого прямокутника. Якщо ви перете в пральній машині, то акуратно складену прямокутником тюль періть в спеціальному мішечку для прання.

 

5. Надаємо білої гардині сліпучу білизну. Ретельно прополіскують гардину і опускаємо в холодну солону воду з 2-3 краплями зеленки. Солона вода додасть необхідну жорсткість гардині, а зеленка - білосніжність тюлі.

 

Після прання гардину не віджимати, а загортаємо в білу простирадло, злегка притискаючи тюль до тканини.
Вологі гардини для сушіння відразу вішаємо на карниз. Після такої прання ваші білі гардини будуть просто як нові!